Критерії оцінювання категорії Women’s Wellness федерації UFBF

Ця категорія призначена для жінок зі спортивною статурою, які демонструють трохи більшу м’язову масу тіла в області сідниць і стегон. Верхня частина тіла розвинена, але не в такій мірі, як нижня частина тіла.

Перший раунд

 1. Кожна учасниця викликається на сцену індивідуально, в порядку номерів і має максимум 30 секунд на виконання дефіле (презентації).
 2. Після виконання дефіле (презентації), учасниці шикуються в рівних кількостях уздовж діагональних ліній з кожного боку сцени. Центральна частина сцени залишається вільною для виклику спортсменок і їх порівняння.

Другий раунд

 1. Головний суддя викликає спортсменок за номерами для обов’язкового порівняння.
 2. Спортсменки стоять обличчям до суддів, поклавши одну руку на стегно, одну руку прямо вниз і злегка витягнувши ногу. При цьому волосся зі спини не прибирається.
 3. Чверть повороту направо:

Учасниці трохи повертаються боком до суддів, тримаючи праву руку на стегні, ліву руку прямо вниз і зігнувши праву ногу в коліні. Більше схоже на позу з поворотом на боці, яку виконують учасниці бікіні.

 1. Чверть обороту назад:

Спортсменки стоять спиною до напрямку руху з вигнутим попереком і відведеними назад сідницями.

 1. Чверть повороту направо:

Спортсменки злегка повертаються боком до суддів, ліва рука лежить на стегні, права рука розслаблена, а ліва нога зігнута в коліні.

 1. Виконання дефіле аналогічно як і в категорії Бікіні.
 2. Переможці категорії визначаються за сумою балів у дефіле і обов’язковій програмі, а також суддями оцінюються зовнішній вигляд спортсменки, включаючи зачіску і макіяж.

ПРИМІТКА: Як і у всіх інших категоріях, непристойні дії заборонені і приведуть до автоматичної дискваліфікації.

Вимоги до зовнішнього вигляду спортсменок:

 1. Фізична форма учасниць цієї категорії повинна бути майже на рівні спортсменок категорії «Бікіні», але у спортсменок категорії «Wellness» має бути більше м’язів в нижній частині тіла. Надмірна сухість спортсменки не бажана, але поділ м’язів – вітається.
 2. Форма м’язів живота визначається як в категорії Women’s Figure.
 3. Форма м’язів плечового пояса повинна бути трохи більше розвинена, ніж у бікіні, і трохи менше, ніж у Women’s Figure.
 4. Мускулатура повинна бути трохи більше розвиненою ніж у бікіні, але менш розвиненою ніж, в категорії Women’s Figure.
 5. Квадрицепси повинні мати атлетичний вид, без вираженої сепарації, але з невеликим поділом.
 6. Сідничні м’язи повинні бути повністю округлі, з невеликим поділом. Вони будуть більше, ніж у нинішніх учасників змагань по бікіні. Але не будуть такими ж жорсткими і визначеними, як в Women’s Figure.
 7. Відносно купальників для велнес-категорії діють ті ж правила, як і в категорії «Бікіні». Учасниці змагатимуться в роздільних купальниках, на підборах (допустима висота – 10 – 12 см). Номер спортсменки завжди повинен бути надійно прикріплений до лівої сторони плавок купальника.
 8. Забороняється наносити додаткові гримувальні засоби на змагальний грим (масла, зволожуючі креми, креми для шкіри, креми для засмаги і подібні продукти).

Діючі категорії в федерації UFBF:

 • Жінки: women’s wellness – до 165 см;
 • Жінки: women’s wellness – 165 см і вищі;